Afgelopen week ben ik op bezoek geweest bij Marcel. Sinds 2014 woont hij samen met Wieke aan de Geldersedam. Dat was acht maanden nadat ze het huis kochten. Er moest veel aan het huis gebeuren.
De helft van de week werkt Marcel thuis. Hij is daar blij mee want dat scheelt hem soms tot 2,5 uur reistijd per dag. Zijn werk kan met de computer: data verwerken.
Marcel krijgt onderzoeksgegevens binnen over planten en in welke omstandigheden (o.a. licht, temperatuur, luchtvochtigheid) zij groeien. Hij kijkt hoe hij gegevens kan linken aan elkaar.
Marcel: 'Met de onderzoeksgegevens geef ik de telers adviezen hoe zij bijvoorbeeld energiezuiniger kunnen telen. Het puzzelen en tot een conclusie komen, vind ik het leukste aan mijn werk'.
Marcel komt niet uit 's-Hertogenbosch en hij wilde graag mensen in zijn nieuwe omgeving leren kennen nadat hun huis klaar was. Op zeker moment lag er een briefje in zijn bus: 'Wie wil meedoen met Karwijk?' Karwijk werd in 2014 opgericht en zocht klussers. Karwijk is een buurtklussengroep voor bewoners in de wijken Muntel, Vliert en Orthenpoort in 's-Hertogenbosch die niemand hebben om een klusje te laten doen. Zij helpen met kleine klussen in en om het huis.
Marcel had met het opknappen van zijn huis leren klussen. Hij kon zijn opgedane ervaring meenemen in de klusgroep. Het meewerken bij mensen in de buurt heeft zijn blik verruimd. Hij komt daardoor met mensen in aanraking die een hele andere achtergrond hebben. 'Sommigen van deze mensen hebben minder geluk gehad, maar weten er toch wat van te maken', vertelt hij. Daar is hij van onder de indruk.
Maria
Meer weten over Karwijk? Zie de pagina van Karwijk op de Buurtkiep: Karwijk